Kategorie wpisów
Zapraszamy do świata pełnego inspiracji i nietuzinkowych pomysłów, dzięki którym odmienicie wnętrza swoich mieszkań i domów.
Blog chmura tagów

ramy na wymiar

zamowienia indywidualne

bezpieczne zakupy

Blog wpisy
Elegancja naturalnie – lustro z drewnianą ramą

Magia naturalnego drewna

Naturalna kolorystyka, przyjemne dla oczu odcienie beżu oraz brązu oraz oryginalna faktura, to wszystko wpływa na ponadczasowość drewna w wystroju naszych wnętrz. Drewniane dekoracje wyglądają niezwykle pięknie i elegancko oraz doskonale wpasowują się w praktycznie każde wnętrze. Tworzą w nich przytulny charakter, ciepłą atmosferę oraz specyficzny i niepodrabialny żadnym innym materiałem klimat.

Dekoracja wnętrz - czyli jak i gdzie wieszać obrazy.

Większość z nas ma w domu obraz, grafikę, plakat, czy zdjęcia, które zalegają na dnie szafy, ponieważ nie wiadomo, jak i gdzie je zawiesić. Przybywamy z pomocą i kilkoma praktycznymi poradami, które podpowiedzą wybór miejsca tak, aby ozdoby na ścianach były dobrze wyeksponowane i stanowiły harmonijny element wnętrza.

Jak oprawić obraz? Nowoczesne i efektowne propozycje

Charakter obrazu – kluczowy w doborze ramy

Jak oprawić obraz? Zacząć należy od rzetelnej weryfikacji specyfiki obrazu – odnosi się ona nie tylko do aspektów estetycznych, które determinują wybór określonej faktury, barwy czy kształtu ramy. Wysoce istotny okazuje się styl malarski oraz kwestie techniczne – rodzaj wykorzystanego materiału i jego grubość. Biorąc pod uwagę wymienione aspekty, można wybrać następujące rodzaje ram:

  • gruba i głęboka, idealna do obrazów malowanych na płótnie – należy dobrać jej grubość do specyfiki konkretnego płótna,
  • mniej głęboka i lżejsza w swej estetyce – dedykowana obrazom malowanym na desce lub płycie,
  • cienka, wąska i za szkłem – dla obrazów malowanych na papierze czy kartonie.

Należy pamiętać, że ważne w procesie oprawiania obrazu jest zachowanie proporcji, nie zakłócających kluczowego przekazu dzieła. Rama bowiem nie może dominować, powinna stanowić mniej lub bardziej subtelne tło dla prezentowanego malunku. Ważne jest, żeby nawiązywała swoim stylem do estetyki obrazu i tworzyła harmonijną kompozycję, współgrającą z ogólnym przesłaniem dzieła.

Gatunek malarski a rodzaj ramy – jak wykreować idealne połączenie?

Istnieje mnóstwo gatunków, w których tworzone są malarskie dzieła, dekorujące współczesne wnętrza – zarówno pejzaże, jak i portrety oraz motywy przyrodnicze czy abstrakcyjne pojawiają się na ścianach pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i usługowych. Niejednokrotnie obrazy stanowią wyraz dobrego smaku, wysublimowanego gustu i zamiłowania do unikalnej estetyki – żeby spełniały taką funkcję, muszą zostać oprawione w odpowiednią ramę.

 

Przestrzegając zasady, która podkreśla konieczną dominację obrazu nad ramą, można dokonać pewnych uogólnień, które ułatwią satysfakcjonującą oprawę. Należy wobec tego pamiętać, że:

  • wobec portretu rama uważana jest za bezwzględną,
  • obrazom starszym i prezentującym wydarzenia lub postacie historyczne powinny towarzyszyć masywniejsze ramy, posiadające żłobienia i zdobienia, podkreślające charakter tych dzieł,
  • pejzaże i krajobrazy warto umieścić w lekkich ramach, które wydobędą głębię malunków,
  • niewielkie obrazy można obramować w solidniejsze i szersze ramy, które optycznie powiększą dzieło wieszane na ścianie,
  • współczesne i abstrakcyjne obrazy nie wymagają wyszukanych obramowań – należy je umieszczać w subtelnych i nie rzucających się w oczy, delikatnych ramkach, które umożliwią swobodną i nie zakłóconą niczym kontemplację artyzmu,
  • uniwersalne i subtelne ramy sprawdzą się w większości przypadków – najlepiej, jeśli ich barwa będzie o ton jaśniejsza lub ciemniejsza od kolorystyki oprawianego dzieła, tworząc estetyczny i delikatny kontrast.

Estetyka pomieszczenia – rama obrazu zoptymalizowana do designu wnętrza

Ostateczna decyzja, odnosząca się do sposobu obramowania obrazu powinna uwzględniać przestrzeń, w której obraz zostanie powieszony. Ma on bowiem stanowić dekorację wnętrza, nawiązywać do panującego w nim stylu i uzupełniać dominujący design.

Korzystne ceny
Najwyższa jakość
Szybka dostawa
Bezpieczne zakupy
Przyjazna obsługa

2017 © aluramy.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Sklep internetowy Shoper.pl

Powered by:veneo

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl