Kategorie wpisów
Zapraszamy do świata pełnego inspiracji i nietuzinkowych pomysłów, dzięki którym odmienicie wnętrza swoich mieszkań i domów.
Blog chmura tagów

ramy na wymiar

zamowienia indywidualne

bezpieczne zakupy

Blog wpisy
Elegancja naturalnie – lustro z drewnianą ramą

Magia naturalnego drewna

Naturalna kolorystyka, przyjemne dla oczu odcienie beżu oraz brązu oraz oryginalna faktura, to wszystko wpływa na ponadczasowość drewna w wystroju naszych wnętrz. Drewniane dekoracje wyglądają niezwykle pięknie i elegancko oraz doskonale wpasowują się w praktycznie każde wnętrze. Tworzą w nich przytulny charakter, ciepłą atmosferę oraz specyficzny i niepodrabialny żadnym innym materiałem klimat.

Obrazy z puzzli

Często po wielogodzinnej pracy nad układaniem obrazu z kilku tysięcy puzzli przychodzi czas aby zadać sobie pytanie- co teraz? Zniszczyć puzzle i włożyć z powrotem do pudełka? Wsunąć pod łóżko, lub położyć na szafie? A może powiesić na ścianie? W naszym artykule podpowiadamy jak zamienić układankę w piękny obraz, który będzie zdobił nasze ściany przez długie lata.

Jak dekorują wnętrza ekranowi bohaterowie?

Jak dekorują wnętrza ekranowi bohaterowie?

Mówiące portrety z „Harry'ego Pottera”, fotografia Allena Poe w sypialni „Sherlocka”, neon i plakaty na ścianach jednej z bohaterek Nory Roberts, obrazy z pałacu w „Krainie Lodu” czy fotografie w firmie, w której pracowała „Brzydula”. Dekoracje ścienne ozdabiają wnętrze, ale też budują atmosferę i przekazują informacje o swoich właścicielach – nie tylko w życiu, lecz i w książkach oraz serialach.

 

Ludzie od wieków starają się dekorować przestrzeń wokół siebie. Puste ściany wyglądają mało estetycznie, a zamieszczane na nich ozdoby pełnią kilka funkcji: przede wszystkim dodają wnętrzu uroku i pozwalają wyrazić siebie. Dekorując ściany zaś coraz częściej czerpiemy inspiracje z popkultury... a w popularnych serialach i książkach elementy dekoracyjne nie tylko wzbogacają wnętrza, ale też mówią nam coś o świecie i bohaterach. Czy zwróciliście kiedyś uwagę na grafiki i zdjęcia w filmach i książkach?

 

Nawet Sherlock wyraża siebie

Zdjęcia krewnych albo uwieczniające ważne chwile, dyplomy, z których jesteśmy szczególnie dumni, wizerunki ulubionych artystów, grafiki z przesłaniem takie jak „Nadzieja” - za pomocą zawieszenia na ścianie konkretnego obrazu właściciel często przekazuje, co jest dla niego ważne. Podobny motyw możemy wytropić w niektórych popularnych serialach. Za przykład niech posłuży chociażby „Sherlock” BBC, który w ostatnich latach zdobył sobie tysiące fanów na całym świecie. O głównym bohaterze sporo możemy się dowiedzieć już dzięki wystrojowi jego mieszkania. I warto zwrócić uwagę nie tylko na to, że Sherlock trzyma w domu czaszkę.

Na ścianach sypialni Sherlocka możemy dostrzec między innymi Układ Okresowy Pierwiastków, zdjęcie Mendelejewa (jedno z najpopularniejszych, wykonane w 1869 roku), certyfikat Judo, fotografię pisarza – Edgara Allena Poe obraz obrazek przedstawiający młodego Sherlocka i jego brata.

Chcecie ozdobić wnętrze i przy okazji je spersonalizować, pokazać, co jest dla was ważne? Weźcie przykład z Sherlocka.

 

Elegancja czarno – białych zdjęć i szkice w „Brzyduli”

Jak podkreślić elegancję albo profesjonalizm? Dobrze sprawdzają się duże, czarno – białe zdjęcia, oprawione i umieszczone za szkłem. Ten efekt wykorzystano między innymi w serialu „Brzydula”. Ściany wielu pomieszczeń w firmie FeboDobrzański zdobią tego typu fotografie, przedstawiające modelki oraz członków rodzin założycielskich. Odpowiednia kolorystyka i rozmiar dodają elegancji, a wizerunki przedstawicieli klanów Febo i Dobrzański podkreślają ich związek z firmą. Podobne zdjęcia można zobaczyć też na ścianach luksusowego apartamentu Marka. Tworzy to kontrast wobec niewielkich, prostych i mało ciekawych obrazków na ścianach przyjemnego, ale bardzo mało szykownego mieszkania Brzyduli.

Stawiasz w wystroju na elegancję? Możesz podążyć za tym tropem.

Warto zwrócić też uwagę na to, że tu i ówdzie na ścianach widać zdjęcia szkiców ubrań. W ten sposób podkreśla się czym zajmuje się firma... a główny projektant zaznacza swoją obecność.

 

Oryginalność i historia wypisana na ścianie

O tym, że w zdobieniu ścian nie chodzi tylko o efekt wizualny, można się przekonać czytając niektóre książki. Nie widzimy efektu, więc za pomocą opisów autor chce przekazać coś na temat swoich bohaterów. Przykład? Książki Rowling chociażby. Ron obwiesza pokój plakatami ze swojej ulubionej drużyny quidditcha, Syriusz dekoruje ściany zdjęciami przyjaciół, Dean Thomas wywiesza plakaty drużyn piłkarskich. Nie koniec jednak na tym: za pomocą konkretnych dekoracji autorka tworzy atmosferę. Czy można wyobrazić sobie stary, ale wciąż niezwykły zamek bez obrazów z prawdziwego zdarzenia? A że zamek pełny jest czarów, obrazy żyją.

Podobny zabieg można wypatrzeć chociażby w książkach popularnej autorki, Nory Roberts. W jednym ze swoich cykli pisarka opisuje losy trzech sióstr – a ponieważ są bardzo różne, ściany w ich mieszkaniach wyglądają zupełnie inaczej. O ich wyglądzie decyduje charakter sióstr oraz ich historia. Jedna z nich, szalona artystka występująca na Broodwayu zawiesza w pokoju plakaty ze sztuk, w których występowała oraz ogromny neon. Tym samym jej mieszkanie oddaje jej osobowość: barwną i nietuzinkową. W domu drugiej można znaleźć rysunki dzieci. Trzecia wreszcie, elegancka i lubiąca piękne rzeczy, stawia na bardziej klasyczne, drogie grafiki.

 

Oprawiając konkretne rzeczy i wieszając je na ścianie wzbogacamy wnętrze. Sprawiamy, że nabiera pożądanego przez nas charakteru – w zależności od wyboru można dodać mu szyku, nowoczesności, oryginalności, podkreślić preferowany styl (jak rustykalny czy klasyczny). Jednocześnie jednak odciskamy na wnętrzu swoje piętno. Pokazujemy, kim jesteśmy i co jest dla nas ważne. Dlatego warto zadbać o wygląd naszych ścian – czy to ozdabiając je zdjęciami bliskich, czy wydrukowanymi grafikami, czy fotografiami przedstawiającymi na przykład pejzaże lub panoramy miast.

jak dekorują wnętrza bohaterowie seriali

 

 

facebook twitter linkedin

Korzystne ceny
Najwyższa jakość
Szybka dostawa
Bezpieczne zakupy
Przyjazna obsługa

2020 © aluramy.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Sklep internetowy Shoper.pl

Powered by:veneo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium