Kategorie wpisów
Zapraszamy do świata pełnego inspiracji i nietuzinkowych pomysłów, dzięki którym odmienicie wnętrza swoich mieszkań i domów.
Blog chmura tagów

ramy na wymiar

zamowienia indywidualne

bezpieczne zakupy

Blog wpisy
Elegancja naturalnie – lustro z drewnianą ramą

Magia naturalnego drewna

Naturalna kolorystyka, przyjemne dla oczu odcienie beżu oraz brązu oraz oryginalna faktura, to wszystko wpływa na ponadczasowość drewna w wystroju naszych wnętrz. Drewniane dekoracje wyglądają niezwykle pięknie i elegancko oraz doskonale wpasowują się w praktycznie każde wnętrze. Tworzą w nich przytulny charakter, ciepłą atmosferę oraz specyficzny i niepodrabialny żadnym innym materiałem klimat.

Obrazy z puzzli

Często po wielogodzinnej pracy nad układaniem obrazu z kilku tysięcy puzzli przychodzi czas aby zadać sobie pytanie- co teraz? Zniszczyć puzzle i włożyć z powrotem do pudełka? Wsunąć pod łóżko, lub położyć na szafie? A może powiesić na ścianie? W naszym artykule podpowiadamy jak zamienić układankę w piękny obraz, który będzie zdobił nasze ściany przez długie lata.

Jak przechowywać wartościowe komiksy, zdjęcia i koszulki

Jak przechowywać wartościowe komiksy, zdjęcia i koszulki

Pamiątki czy rzadkie i unikatowe przedmioty można schować do specjalnie przygotowanych pudełek, które będziemy trzymać na jednej półce lub w szafie. Choć jest to bezpieczne rozwiązanie, to nie pozwala nam cieszyć się nimi na co dzień i chwalić przed zaproszonymi gośćmi. Co zatem wybrać jako alternatywę?

Książki i komiksy

Komiksy, książki i czasopisma kupujemy, czytamy i kolekcjonujemy z różnych powodów. Oprócz samej przyjemności obcowania z lekturą, mogą one być też całkiem niezłą inwestycją na przyszłość. Pierwsze wydania najpopularniejszych serii osiągają gigantyczne kwoty na aukcjach – a im lepszy stan, tym wyższa cena. Warto więc zadbać o to, aby ich stan był jak najlepszy.

Zarówno książki, jak i komiksy możemy przechowywać na kilka sposobów: w specjalnych koszulkach czy tekturkach (co umożliwi ich wyeksponowanie na półkach, a przy tym nie spowoduje blaknięcia lub żółknięcia stron), jak również w pudełkach. Najbardziej wartościowe okazy, warto oprawić w antyramy ze szkła lub antyramy pleksi i powiesić w widocznym miejscu na ścianie.

Koszulki lub wykonane z polipropylenowej folii przezroczyste torebki, zabezpieczają papier głównie przed kurzem, wilgocią czy odciskami. Zeszyty przechowywane w foliowych torebkach warto od czasu do czasu wyjąć i przekartkować, by papier „poczuł powietrze”. Komiksy warto zabezpieczyć również przed zginaniem i zagięciem rogów. W tym celu dobrze sprawdzą się tekturki, które usztywnią zeszyty.

Gdy książki i komiksy nie mieszczą się na półkach, warto zabezpieczyć je folią i włożyć do kartonowych pudełek. Mocny i sztywny karton zapewni ochronę przed światłem słonecznym czy zwierzętami domowymi.

Koszulki sportowe

Każdy kibic wchodzący w posiadanie koszulki swojego idola, czuje się jakby wygrał los na loterii lub znalazł prawdziwy skarb. A o taki skarb należy odpowiednio dbać! Tym bardziej, kiedy na koszulce uda się zdobyć autograf gwiazdy. Oryginalne koszulki meczowe potrafią osiągać na aukcjach ogromne ceny, dlatego, podobnie jak w przypadku komiksów czy znaczków pocztowych, o ich stan należy odpowiednio dbać.

Najlepszym zabezpieczeniem koszulki sportowej będzie umieszczenie jej w drewnianej lub aluminiowej ramie. W ten sposób nie tylko ochronimy nasze trofeum przed działaniem kurzu i wilgoci, ale też będziemy mogli powiesić je w honorowym miejscu na ścianie.

Zakup specjalnie przygotowanej ramy na wymiar pozwoli odpowiednio rozłożyć koszulkę i zaprezentować ją w pełnej okazałości.

Znaczki, pocztówki, zdjęcia…

Znaczki czy pocztówki teoretycznie można przechowywać w kopercie lub foliowej koszulce. Jednak żaden kolekcjoner znaczków nie zdecyduje się na przechowywanie znaczków w warunkach, które mogłyby zagrozić uszkodzeniem, zabrudzeniem lub zawilgoceniem cennej kolekcji. Dlatego najczęściej do przechowywania znaczków wykorzystuje się klasery.

Konstrukcja klasera z jednej strony umożliwia odpowiednio wyeksponować poszczególne znaczki, a z drugiej chronią je przed czynnikami zewnętrznymi. Znaczki o większej wartości przechowuje się z kolei w specjalnych hawidach, czyli paskach z folii złożonych z dwóch warstw.

Pocztówki i zdjęcia można przechowywać w albumach. Jeśli jednak mamy zacięcie artystyczne – wywołane zdjęcia można oprawić w ramki z passe partout i powiesić na ścianie, tworząc mini galerię, którą podziwiać będą zaproszeni goście. Pocztówki będą ładnie wyglądać wyeksponowane w antyramie. A dekorując ścianę np. zdjęciami z podróży sprawimy, że najpiękniejsze chwilę będą zawsze w zasięgu naszego wzroku.

Korzystne ceny
Najwyższa jakość
Szybka dostawa
Bezpieczne zakupy
Przyjazna obsługa

2020 © aluramy.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Sklep internetowy Shoper.pl

Powered by:veneo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium