Jakie lustra do salonu fryzjerskiego wybrać?

Jakie lustra do salonu fryzjerskiego wybrać?

Ciężko wyobrazić sobie salon fryzjerski bez luster. Zwierciadła są po prostu jednym z najważniejszych, obowiązkowych elementów w tego typu lokalu. Pełnią nie tylko istotną funkcję użytkową, ułatwiając pracę fryzjerowi czy pozwalając w każdej chwili zobaczyć, jak prezentuje się dana fryzura. To także bardzo istotny element ozdobny, który wpisuje się w architekturę całego salonu i przykuwa największą uwagę klientów. Jak wybrać lustra do salonu fryzjerskiego?

Jaki rozmiar powinno mieć lustro do salonu fryzjerskiego?

Wbrew pozorom, rozmiar zwierciadła w salonie fryzjerskim ma ogromne znaczenie. Lustro nie może być zbyt duże, by nie przytłaczać reszty przestrzeni. Nie może być także zbyt małe, by nie utrudniać pracy fryzjerom oraz nie sprawiać dyskomfortu klientom salonu. Przy wyborze rozmiaru należy więc uwzględnić zarówno metraż lokalu, jak i różnorodność wzrostu potencjalnych odwiedzających.

Generalnie warto kierować się raczej zasadą „im większe tym lepsze”. Duża powierzchnia znacznie poprawia komfort pracy specjalistów oraz wygodę klienta. Warto, by szerokość zwierciadła nie była mniejsza niż szerokość stanowiska fryzjerskiego. Co więcej, klient powinien mieć możliwość obejrzenia się w lustrze od klatki piersiowej w górę, siedząc na fotelu fryzjerskim. Dodatkowo, ilość luster nie powinna być mniejsza niż liczba stanowisk.

Oświetlenie lustra w salonie fryzjerskim

Nie zawsze warunki w salonie fryzjerskim pozwalają na odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy z użyciem światła naturalnego. Nawet jeśli okna w lokalu są położone w taki sposób, że światło słoneczne doskonale doświetla odpowiednie punkty, warto mieć w zanadrzu inną możliwość. W końcu większość salonów jest otwarta dłużej niż do 16, a o tej porze w okresie zimowym ciężko o naturalne światło. Co więcej, nie zawsze można liczyć na to, że za oknem pogoda będzie sprzyjać, wpuszczając odpowiednią ilość słońca do wnętrza salonu.

Dodatkowe oświetlenie wokół lustra w salonie fryzjerskim to doskonały pomysł, który może znacznie ułatwić pracę specjalistom. Takie doświetlenie wymaga jednak starannego zaprojektowania. Przede wszystkim lampki nie mogą w żaden sposób oślepiać klienta, siedzącego na fotelu fryzjerskim, by nie sprawiać mu dyskomfortu. Tu również należy pamiętać, że odbiór źródła światła może różnić się w zależności od wzrostu konkretnej osoby.

Ponadto, oświetlenie stanowiska pracy nie może odbijać się od tafli lustra, a samo światło powinno posiadać barwę identyczną jak w głównych lampach. Dzięki temu efekt będzie spójny, a zarówno fryzjer, jak i klient będą mogli liczyć na najwyższy komfort.

Lustro w ramie do salonu fryzjerskiego

Lustra w salonie fryzjerskim to nie tylko przydatne akcesoria pracy, ale również części dekoracji. Biorąc pod uwagę, że jest to element, który najbardziej skupia wzrok wszystkich klientów, wygląd zwierciadła mocno wpływa na postrzeganie całego lokalu.

Ma to znaczenie zwłaszcza w niewielkich salonach fryzjerskich, w których lustra pomagają optycznie powiększyć przestrzeń. W takich miejscach ciężka, ozdobna rama z pewnością się nie sprawdzi. Doskonałym rozwiązaniem będą za to lustra w delikatnych, minimalistycznych obramowaniach z aluminium bądź drewna. Ważne, by kolor i rodzaj ramy wpisywał się w stylistykę salonu.

W większych lokalach można pozwolić sobie na odrobinę fantazji, sięgając po nieco bardziej skomplikowane i zdobione obramowania luster. Dobrze dopasowane ozdoby będą podkreślały profesjonalizm wnętrza oraz świadczyły o artystycznym zacięciu pracowników.

Korzystne ceny
Najwyższa jakość
Szybka dostawa
Bezpieczne zakupy
Przyjazna obsługa

2020 © aluramy.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Sklep internetowy Shoper.pl

Powered by:veneo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium