Kategorie wpisów
Zapraszamy do świata pełnego inspiracji i nietuzinkowych pomysłów, dzięki którym odmienicie wnętrza swoich mieszkań i domów.
Blog chmura tagów

ramy na wymiar

zamowienia indywidualne

bezpieczne zakupy

Blog wpisy
Elegancja naturalnie – lustro z drewnianą ramą

Magia naturalnego drewna

Naturalna kolorystyka, przyjemne dla oczu odcienie beżu oraz brązu oraz oryginalna faktura, to wszystko wpływa na ponadczasowość drewna w wystroju naszych wnętrz. Drewniane dekoracje wyglądają niezwykle pięknie i elegancko oraz doskonale wpasowują się w praktycznie każde wnętrze. Tworzą w nich przytulny charakter, ciepłą atmosferę oraz specyficzny i niepodrabialny żadnym innym materiałem klimat.

Obrazy z puzzli

Często po wielogodzinnej pracy nad układaniem obrazu z kilku tysięcy puzzli przychodzi czas aby zadać sobie pytanie- co teraz? Zniszczyć puzzle i włożyć z powrotem do pudełka? Wsunąć pod łóżko, lub położyć na szafie? A może powiesić na ścianie? W naszym artykule podpowiadamy jak zamienić układankę w piękny obraz, który będzie zdobił nasze ściany przez długie lata.

Nowoczesne ramy passe partout – na czym polega ich fenomen?

Nowoczesne ramy passe partout – na czym polega ich fenomen?

Popularne w aktualnych trendach aranżacyjnych i wykorzystywane masowo w celu udekorowania wnętrz oraz zaprezentowania fotografii i obrazów są ramy passe partout. Ich nieskomplikowana specyfika, prosta konstrukcja i pozornie banalna estetyka sprawiają, że stanowią one jedne z najbardziej uniwersalnych obramowań, sprawdzających się wobec wielu zastosowań. Z czego wynika popularność tego typu ramek i dlaczego stanowią one jedne z najczęściej wybieranych obramowań w domowych wnętrzach?

Krótka charakterystyka ramek passpartout

Omawiane ramki wykonane są z kartonu o określonych parametrach – modyfikacji można dokonywać w zakresie grubości, wielkości i koloru, dzięki czemu każdy może dobrać ramkę passe par tout idealną względem swoich indywidualnych preferencji. Możliwość dokonywania wspomnianych zmian to również doskonała sposobność, pozwalająca dopasować rodzaj ramki do panującego w danym wnętrzu stylu. Generują one ciekawy efekt estetyczny, kreując korzystne złudzenie optyczne, poprawiające ogólną jakość wizualną prezentowanego zdjęcia, obrazu czy rysunku.

Ramki te można zoptymalizować do własnych oczekiwań również pod względem kształtu – standardowe, prostokątne obramowania pojawiają się bowiem na ścianach równie często, jak ich owalne, okrągłe czy kwadratowe odpowiedniki. Dowolność w wyborze kształtów, sposobów nacięć oraz możliwość dodatkowego wytłoczenia napisów czy zdobień sprawia, że ramki passe par tout cieszą się sporym zainteresowaniem i wykorzystywane są często w dekorowaniu wnętrz.

Zastosowanie ramek passe partout

Ten typ obramowań jest wyjątkowo uniwersalny, co wynika z możliwości wyboru wielu jego wizualnych aspektów. Wobec tego ramy passepartout świetnie sprawdzają się w celu prezentowania zdjęć, obrazów, grafik, a nawet dokumentów. Kluczem do estetycznego sukcesu jest dobór odpowiednich rozmiarów, kolorów i kształtów, które powinny współgrać z prezentowaną dekoracją i przedstawianym motywem. Nie bez znaczenia jest także współgranie specyfiki ramki z ogólnym wystrojem danego wnętrza.

Istotną kwestią są również praktyczne aspekty wykorzystania ramek. Okazuje się bowiem, że ten rodzaj obramowania może spełniać także funkcje ochronne – umieszczony pod szybą lub plexi, zapobiega nadmiernemu ściskaniu fotografii czy obrazu przez ramę. To z kolei niweluje efekt chłonięcia wilgoci – zdjęcie, dokument czy grafika pozostają więc w swej pierwotnej estetyce i prezentują się elegancko.

Obramowania passepartout – ponadczasowe, uniwersalne i praktyczne

Można zatem uznać, że passe par tout to jedne z najbardziej korzystnych pod wieloma względami ramek, które warto wykorzystać w swojej przestrzeni – doskonale sprawdzają się wobec dokumentów, dyplomów i świadectw, uwidaczniając ich istotę i podkreślając profesjonalizm. Każda fotografia umieszczona w takiej ramce prezentować się będzie estetycznie i ciekawie, a bogaty wybór kolorystyczny sprawia, że zastosowanie passe partout będzie oryginalnym krokiem aranżacyjnym.

Korzystne ceny
Najwyższa jakość
Szybka dostawa
Bezpieczne zakupy
Przyjazna obsługa

2020 © aluramy.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Sklep internetowy Shoper.pl

Powered by:veneo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium