Kategorie wpisów
Zapraszamy do świata pełnego inspiracji i nietuzinkowych pomysłów, dzięki którym odmienicie wnętrza swoich mieszkań i domów.
Blog chmura tagów

ramy na wymiar

zamowienia indywidualne

bezpieczne zakupy

Blog wpisy
Elegancja naturalnie – lustro z drewnianą ramą

Magia naturalnego drewna

Naturalna kolorystyka, przyjemne dla oczu odcienie beżu oraz brązu oraz oryginalna faktura, to wszystko wpływa na ponadczasowość drewna w wystroju naszych wnętrz. Drewniane dekoracje wyglądają niezwykle pięknie i elegancko oraz doskonale wpasowują się w praktycznie każde wnętrze. Tworzą w nich przytulny charakter, ciepłą atmosferę oraz specyficzny i niepodrabialny żadnym innym materiałem klimat.

Obrazy z puzzli

Często po wielogodzinnej pracy nad układaniem obrazu z kilku tysięcy puzzli przychodzi czas aby zadać sobie pytanie- co teraz? Zniszczyć puzzle i włożyć z powrotem do pudełka? Wsunąć pod łóżko, lub położyć na szafie? A może powiesić na ścianie? W naszym artykule podpowiadamy jak zamienić układankę w piękny obraz, który będzie zdobił nasze ściany przez długie lata.

Odmień mieszkanie na wiosnę z passe-partout

Odmień mieszkanie na wiosnę z passe-partout

Wiosna to niezawodny motywator do podjęcia wszelkiego rodzaju aktywności. Pierwsze promienie wiosennego słońca rozświetlają domy, w powietrzu unosi się zapach świeżości. Do życia budzi się świat, a wraz z nim – chęć, by uporządkować swoje otoczenie. Reorganizację mieszkania można przeprowadzić w sposób radykalny, na przykład przeprowadzając generalny remont lub wymieniając umeblowanie. Nie zawsze jednak trzeba uciekać się do ogromnych zmian. Zazwyczaj wystarczy subtelne odświeżenie elementów dekoracyjnych – na przykład zdjęć czy obrazów na ścianach. Z pomocą przychodzi wywodzące się z Francji obramowanie, które nadaje pomieszczeniom przestrzeni przy użyciu prostej iluzji optycznej, czyli passe-partout.

Passe-partout, czyli rama typowo wiosenna

Aby prawidłowo oprofilować zdjęcie lub obraz, nie zasłaniając jednocześnie grafiki na nim przedstawionej, należy odpowiednio dobrać wymiary passpartout oraz ewentualnej ramy, w której zostanie umieszczone wraz z dziełem. Ramka pełni dwojaką funkcję - przede wszystkim chroni oprawioną pracę przed działaniem czynników zewnętrznych, czego nie jest w stanie zrobić samo passe-partout. Ponadto, wybór kontrastującego koloru ramy umożliwia dodatkowe wyeksponowanie dzieła, co komplementarnie działa z zastosowanym profilem passpartout. Jest to doskonały sposób, by wizualnie powiększyć pomieszczenie, nadać mu ujednoliconego i harmonijnego charakteru.

Nieodłączną częścią wiosennych porządków jest między innymi reorganizacja garderoby. Wymiana ciężkich, zimowych ubrań na lekkie, wiosenne. Oprócz tego, przynajmniej raz na kilka lat pozbywamy się nieużywanej odzieży, która “zagraca” szafę bez celu. Wystrój wnętrz należałoby potraktować w sposób analogiczny - mieszkanie powinno na wiosnę stać się przestrzenią lekką w odbiorze; miejscem przestrzennym, w którym brak miejsca na niepotrzebnie zalegające ozdoby. Dzięki mnogości sposobów na kreatywne skomponowanie, passe-partout staje się uniwersalnym elementem dekoracyjnym. Zastosowanie obramowania tego typu pozwala na wizualne ochłodzenie lub ocieplenie przestrzeni, nadanie jej głębi, a nawet przełamanie prostej i nudnej bryły pomieszczenia! Harmonia na ścianach pozwala na uporządkowanie myśli, dzięki czemu wiosenne porządki mogą stać się zalążkiem licznych kreatywnych pomysłów aranżacyjnych!

Jak wykorzystać passe-partout przy dekoracjach świątecznych?

Oprócz wiosennych porządków, wiosna kojarzy się dość jednoznacznie ze świętami wielkanocnymi. A czymże byłby ten czas w roku bez dekoracji świątecznych? W mieszkaniach pojawiają się baranki, zajączki, pisklęta oraz zakorzenione głęboko w tradycji wielkanocnej bazie kotki, czyli kwiatostany wierzby. Dekoracje na święta ograniczają się zwykle do prostych ozdób, które wyciągane są z pudełka, zazwyczaj okraszonego napisem “Wielkanoc”. Tej wiosny możesz to zmienić! Zaangażuj rodzinę w projekt DIY (Do It Yourself) i przygotuj własne, unikatowe dekoracje. Zastąpienie powieszonych zdjęć własnoręcznymi wycinankami z motywami wiosennymi i świątecznymi wprowadzi prawdziwie świąteczną atmosferę do mieszkania i stanie się wyjątkowym tematem do rozmów. Warto wziąć pod uwagę passe-partout na wymiar, dzięki któremu możliwe stanie się nie tylko wyeksponowanie prac na papierze, ale też elementów trójwymiarowych, jak wklejone w ramę bazie kotki.

Korzystne ceny
Najwyższa jakość
Szybka dostawa
Bezpieczne zakupy
Przyjazna obsługa

2020 © aluramy.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Sklep internetowy Shoper.pl

Powered by:veneo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium