Ramki na zdjęcia do pokoju dziecięcego - jakie wybrać?

Zdjęcia, rysunki oraz różnego rodzaju plakaty są często bardzo ważnym elementem wystroju pokoju dziecięcego. Nie tylko nadają wnętrzu uroku, ale również mają ogromny wpływ na proces kształtowania dziecka, jego psychikę oraz rozwój połączeń neuronowych i działań kreatywnych. Aby prace były odpowiednio eksponowane i chronione przed zniszczeniem, powinny znajdować się w ramkach. Jakie ramki najlepiej sprawdzą się w pokoju dziecięcym?

Ramki na zdjęcia do pokoju dziecięcego - jakie wybrać?

Jakie ramki do pokoju dziecięcego?

Decydując się na udekorowanie ścian z pomocą zdjęć, obrazków, rysunków czy plakatów, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów przy wyborze odpowiednich ramek do pokoju dziecka. Ze względu na specyfikę maluszków, pierwszym elementem powinno być bezpieczeństwo dekoracji, by uniknąć przykrych w skutkach wypadków.

Kolejną kwestią jest dobór koloru ramek. W innych pomieszczeniach zwykle wybiera się proste, stonowane kolory ramek, jednak w pokoju dziecięcym można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Ważne, by ramki tworzyły spójną całość z całym wystrojem wnętrza.

Nie mniej ważny jest również format. Nie musimy ograniczać się do typowych rozmiarów ramek na zdjęcia. W pokoju dziecięcym świetnie sprawdzają się również ramy A3, które pozwalają eksponować rysunki, plakaty, a także dobrej jakości zdjęcia w większym formacie. Dzięki ramkom A3 możliwe jest także tworzenie rozmaitych kolaży, które świetnie prezentują się w pokojach dziecięcych.

Ramki do pokoju dziecięcego – bezpieczny materiał

Aby ramki do pokoju dziecka były bezpieczne, najważniejszym aspektem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę jest przednia szyba. Wybierając tradycyjne ramki ze szklanym przodem możemy doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku, gdy pociecha zahaczy o ramkę lub uderzy w nią zabawką. Szkło rozpadające się na tysiące drobnych kawałków nie tylko sprawi, że ramka stanie się bezużyteczna, ale może również dotkliwie poranić dziecko.

Dlatego najbezpieczniejszym wyborem do pokoju maluszka będą ramki z szybą plexi, która w przeciwieństwie do szkła nie tłucze się i nie rozbija, nawet po upadku z wysokości czy uderzeniu piłką. Dzięki temu nasza pociecha będzie całkowicie bezpieczna, a zdjęcie, plakat czy rysunek odpowiednio chroniony.

Kolejnym aspektem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę w zakresie bezpieczeństwa jest materiał, z którego wykonana jest ramka. Ważne, by był jak najlżejszy, by w razie upadku nie zagrażać naszemu dziecku. Z tego powodu najlepiej sprawdzą się ramki z tworzywa sztucznego, które są dużo lżejsze od tradycyjnych ramek drewnianych, a nawet aluminiowych. To istotne zwłaszcza w przypadku ram o większym formacie, takich jak np. ramki A3.

Kolor ramek w pokoju dziecięcym

Choć bezpieczeństwo bez wątpienia jest najważniejszym aspektem wyposażenia pokoju dziecięcego, powinniśmy brać pod uwagę również kwestie estetyczne. W końcu każdy chciałby, żeby wszystkie elementy wnętrza dobrze się komponowały i były zwyczajnie ładne. Jeśli nasza pociecha jest już podrostkiem, warto przy aranżacji przestrzeni uwzględnić jej zdanie. W końcu to dziecko ma czuć się swobodnie w tym pokoju. Oczywiście nie oznacza to, że musimy od razu pozwalać maluchowi na projektowanie wyglądu całego pomieszczenia – warto dać mu ograniczony wybór i w odpowiednich ramach pozwolić na podjęcie decyzji.

Dobór koloru ramek do pokoju dziecięcego należy wziąć pod uwagę pozostałe elementy aranżacji pomieszczenia. W przypadku wnętrz o wystroju skandynawskim świetnie sprawdza się ramki drewniane, zaś w minimalistycznych, neutralnie urządzonych pokojach – czarne lub białe. Jeśli zaś pokój dziecka jest barwny i kolorowy, możemy swobodnie eksperymentować z paletą kolorów ramek, przebierając od bardziej intensywnych barw do delikatnych, pastelowych wzorów.

Ramy A3 na zdjęcia i plakaty do pokoju dziecięcego

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem do pokojów dziecięcych są duże ramki A3, w których umieszcza się różnego rodzaju plakaty, rysunki, a nawet profesjonalne zdjęcia. Są one na tyle duże, by przykuć uwagę, a jednocześnie na tyle małe, że nie zajmują zbyt dużo miejsca na ścianie, pozwalając na swobodne gospodarowanie przestrzenią.

Ramy A3 cieszą się dużą popularnością również ze względu na producentów plakatów do pokojów dziecięcych. Format ten jest jednym z najczęściej wybieranych, uniwersalnych rozmiarów obrazków, stąd też bierze się coraz większa popularność ramek A3.

Ramki A3, a zwłaszcza antyramy w tym formacie, to także świetny sposób na wyeksponowanie niewielkich, samodzielnie przygotowanych kolaży z najciekawszymi fotografiami czy rysunkami naszej pociechy.

Zobacz również: Prezent na Dzień Matki - ramka na zdjęcia, multiramka, czy plakat?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium