Kategorie wpisów
Zapraszamy do świata pełnego inspiracji i nietuzinkowych pomysłów, dzięki którym odmienicie wnętrza swoich mieszkań i domów.
Blog chmura tagów

ramy na wymiar

zamowienia indywidualne

bezpieczne zakupy

Blog wpisy
Elegancja naturalnie – lustro z drewnianą ramą

Magia naturalnego drewna

Naturalna kolorystyka, przyjemne dla oczu odcienie beżu oraz brązu oraz oryginalna faktura, to wszystko wpływa na ponadczasowość drewna w wystroju naszych wnętrz. Drewniane dekoracje wyglądają niezwykle pięknie i elegancko oraz doskonale wpasowują się w praktycznie każde wnętrze. Tworzą w nich przytulny charakter, ciepłą atmosferę oraz specyficzny i niepodrabialny żadnym innym materiałem klimat.

Dekoracja wnętrz - czyli jak i gdzie wieszać obrazy.

Większość z nas ma w domu obraz, grafikę, plakat, czy zdjęcia, które zalegają na dnie szafy, ponieważ nie wiadomo, jak i gdzie je zawiesić. Przybywamy z pomocą i kilkoma praktycznymi poradami, które podpowiedzą wybór miejsca tak, aby ozdoby na ścianach były dobrze wyeksponowane i stanowiły harmonijny element wnętrza.

Jak dbać o ramy drewniane?

Drewniane ramy do zdjęć bezustannie cieszą się popularnością, bowiem ich estetyka jest uniwersalna i sprawdza się w każdym niemal stylu wnętrzarskim, pasując jednocześnie do większości fotografii. Jednak, żeby ramka drewniana prezentowała się ładnie i stanowiła ozdobę oraz estetyczny dodatek do zdjęcia lub obrazu, warto odpowiednio o nią zadbać. Istnieje kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na pielęgnację obramowań, wykonanych z drewna.

Impregnacja – podstawa w pielęgnacji drewna

Fundamentalną czynnością, polecaną wobec drewnianych ramek na zdjęcia, ram na obrazy i wszelkich elementów, wykonanych z tego surowca jest impregnacja. Skuteczne zabezpieczenie drewna jest bowiem niezbędne, by utrzymało ono swoją pierwotną estetykę oraz funkcjonalność. Odpowiednio dobrany impregnat zabezpiecza drewno przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – w przypadku drewnianych ram są to przede wszystkim wilgoć oraz kurz, który podczas czynności porządkowych powinien być regularnie usuwany.

Dobrym impregnatem do drewna okazuje się olej – bazujące na nim preparaty dostępne są powszechnie w wielu wariantach, umożliwiają uzyskanie pożądanego efektu i skuteczną pielęgnację drewna. Możliwe jest zaopatrzenie się w impregnat koloryzujący lub bezbarwny, w zależności od indywidualnych preferencji i parametrów oprawianego zdjęcia czy obrazu. Czynności impregnujące należy wykonywać bezpośrednio po zakupie ramy i przed umieszczeniem w niej docelowego obrazu lub fotografii.

Bieżąca konserwacja i czyszczenie

Drewniane ramy wymagają systematycznego oczyszczania z osiadającego na nich kurzu i innych zanieczyszczeń. Zaimpregnowane ramy drewniane okazują się łatwiejsze w utrzymaniu w czystości – kurz może być z nich efektywnie usuwany, przy użyciu szmatki, delikatnie nasączonej preparatem dedykowanym drewnianym powierzchniom. Dzięki zastosowaniu środków przeznaczonych do drewna, ramy nie będą narażone na odbarwienia i uszkodzenia, powodowane błędną pielęgnacją. Warto realizować czynności oczyszczające regularnie, nie dopuszczając do zalegania kurzu, który w dużej ilości może się okazać trudny do usunięcia.

Ramy drewniane prezentują się zaskakująco estetycznie i stanowią uniwersalną dekorację wnętrz – warto wobec tego zaopatrzyć się w podobne elementy zdobnicze, umieszczając w nich obrazy, grafiki lub fotografie. Odpowiednia dbałość o drewniane ramki pozwoli zachować ich estetykę na dłużej.

Korzystne ceny
Najwyższa jakość
Szybka dostawa
Bezpieczne zakupy
Przyjazna obsługa

2017 © aluramy.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Sklep internetowy Shoper.pl

Powered by:veneo

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl