Jak pięknie i oryginalnie oprawić zdjęcia?

Jak pięknie i oryginalnie oprawić zdjęcia?

Jak pięknie i oryginalnie oprawić zdjęcia?

Jedną z podstawowych dekoracji w pomieszczeniach mieszkalnych są fotografie, przedstawiające uwiecznione w obiektywie ważne momenty – jednak, aby zdjęcia prezentowały się pięknie, należy je odpowiednio oprawić. Nie sposób bowiem pominąć istotnej roli ramki na zdjęcie, która stanowi dopełnienie fotografii, jak również podkreśla jej walory. Wybierając ramkę warto pamiętać o kilku wskazówkach, które pozwolą wykreować niebanalny efekt estetyczny w każdym pomieszczeniu.

Dobierz ramkę do designu wnętrza

Oczywistym jest fakt, że w dobrze skomponowanym wnętrzu, wszystkie elementy – również drobne dekoracje – powinny kreować harmonijnie współgrająca całość. Także ramki, w których umieszczone zostają fotografie, powinny odpowiadać tej zasadzie. We wnętrzach eleganckich sprawdzą się więc subtelne obramowania, gustownie okalające zdjęcie – doskonale prezentować się będą ramy aluminiowe, których prostota będzie w tym przypadku atutem. Utrzymane w stonowanej i uniwersalnej kolorystyce, ramy aluminiowe w czerni lub bieli odnajdą zastosowanie w gustownie urządzonych pomieszczeniach.

We wnętrzu o swobodnej stylistyce z pewnością ładnie zaprezentują się ramy drewniane – ich naturalność oraz uniwersalny design doskonale uzupełnią zarówno pomieszczenia reprezentacyjne, jak i prywatne wnętrza sypialni. Drewno jest maksymalnie uniwersalnym surowcem, dlatego sprawdzi się w każdym stylu wnętrzarskim – można więc umieścić ramki drewniane jako dekorację w pomieszczeniach, aranżowanych w stylu retro, skandynawskim, a nawet modnym obecnie stylu loftowym.

Nowoczesne ramki na zdjęcia – unikalna oprawa fotografii

Poza tradycyjnymi obramowaniami, bazującymi na aluminium i drewnie, dostępne obecnie są także antyramy – ich specyfika odpowiada na zróżnicowane potrzeby, a stylistyka pozwala na dobór odpowiedniej antyramy do każdego wnętrza. Antyramy cechują się zniwelowaniem obramowania, dzięki czemu fotografia zostaje maksymalnie wyeksponowana. Ogranicza to ryzyko złego doboru ramki, gdyż ten rodzaj obramowań sprawdzi się wobec każdego zdjęcia. Ważnym aspektem przy wyborze antyramy jest rodzaj materiału, z jakiej została stworzona – wobec wnętrz o eleganckim charakterze koniecznie należy wybrać antyramy ze szkłem, z kolei w mniej reprezentacyjnych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się antyramy z plexi.

Warto także rozważyć zastosowanie jako dekoracji ramki passepartout – to jeden z najbardziej nowoczesnych modeli ramek, który prezentuje się zaskakująco oryginalnie. W tym przypadku fotografię okala nie tylko ramka, lecz także odpowiednio dobrane tło – zazwyczaj w jednolitej kolorystyce, czarne lub białe. Ma ono na celu podkreślić estetykę zdjęcia, uwydatnić jego mocne strony i wykreować złudzenie optyczne – fotografia umieszczana w ramce tego typu nie musi być duża, gdyż tło tworzy powiększający ją efekt.

Jak widać, sposobów na oprawę zdjęć jest mnóstwo – chcąc cieszyć się estetyką dekoracji należy odpowiednio dobrać ich rodzaj do stylu, dominującego w danym wnętrzu.

Korzystne ceny
Najwyższa jakość
Szybka dostawa
Bezpieczne zakupy
Przyjazna obsługa

2020 © aluramy.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Sklep internetowy Shoper.pl

Powered by:veneo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium