Czy warto wydrukować zdjęcia z wakacji i jak je oprawić?

ramki na zdjęcia z wakacji

Kiedyś wywoływanie zdjęć z wakacji nie było niczym dziwnym. Z każdej podróży przywoziliśmy pełne klisze i z wypiekami na twarzy czekaliśmy, by móc podziwiać gotowe fotografie. Dziś, gdy każdy z nas posiada aparat w swojej kieszeni, nasze wspomnienia istnieją jedynie w formie cyfrowej, a ich drukowanie nie jest już tak popularne jak kiedyś. Co możemy zrobić, by nasze wakacyjne wspomnienia stały się bardziej rzeczywiste?

Niewidzialne gigabajty przeżyć

Gdy tylko do powszechnego użycia weszły aparaty cyfrowe, zaczęliśmy kolekcjonować setki tysięcy fotografii z każdego niemal wydarzenia. Z wakacji wracamy z kartą pamięci zapełnioną zdjęciami po brzegi. Dokupujemy kolejne dyski i zwiększamy pojemność chmury, by móc to wszystko gdzieś przechować.

W rzeczywistości jednak nigdy nie wracamy do tych fotografii, ani nie przeglądamy ich regularnie. Większość z nich leży gdzieś w odmętach dysku twardego, całkowicie przez nas zapomniana. W najlepszym wypadku wybierzemy kilka fotek, którymi pochwalimy się na Facebooku czy Instagramie, jednak te chwile stają się znacznie bardziej ulotne.

Fotografie już nie wywołują tej nostalgii i nie przywołują tylu wspomnień co kiedyś. Znacznie mniej zachwycamy się tym, co wyświetla się na ekranie komputera, niż starymi odbitkami, do których wracamy znacznie chętniej.

Dlaczego warto wywołać zdjęcia z wakacji?

Dokupywanie kolejnych gigabajtów w chmurze czy składowanie wszystkich wspomnień na cyfrowych nośnikach nie kończy się dla nas zbyt dobrze. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie naszych zdjęć, możemy łatwo i nieodwracalnie utracić wszystkie dane, ponieważ nośniki cyfrowe są znacznie mniej trwałe niż prawidłowo zabezpieczone odbitki.

Co więcej, wywołanie ważnych dla nas zdjęć jest świetną motywacją, by zrobić porządek na dyskach pamięci. Zwykle wracając z wakacji przywozimy ze sobą tysiące zdjęć, do których nigdy nie wracamy. Część z nich jest nieostra, inne okazują się totalnym niewypałem. Nie zawsze jednak usuwamy je od razu, a nieudane fotografie zajmują jedynie cenne miejsce na dysku. Decydując się na wywołanie części zdjęć, mamy motywację, by przeglądnąć foldery z aparatu i wyselekcjonować zdjęcia najlepszej jakości oraz te, które nadają się do usunięcia. Pozwoli nam to utrzymać porządek na dysku oraz zwiększyć dostępną przestrzeń.

Dodatkowo oglądanie wywołanych zdjęć pozwala na dobre zatracić się we wspomnieniach. Angażujemy w ten sposób więcej zmysłów i skupiamy się w całości na podziwianiu fotografii – nic nie odwraca naszej uwagi, jak to często bywa w przypadku prezentacji na ekranie. W ten sposób możemy utrwalić ważne dla nas chwile i cieszyć się nimi każdego dnia.

Wywołanie zdjęć to także świetny pomysł na prezent dla najbliższej osoby. Zbierając do kupy wspólne przeżycia i wspomnienia, a następnie oprawiając je w ramę lub tworząc z nich kolaż, możemy podarować jedyny w swoim rodzaju upominek prosto od serca.

Co zrobić z wywołanymi zdjęciami?

Doskonałym pomysłem, do wyeksponowania naszych wspomnień są ramki passe partout na zdjęcia z wakacji. Nie ważne czy wykorzystamy w tym celu klasyczne antyramy czy postawimy na proste ramki drewniane lub aluminiowe – passe partout pomoże nam zabezpieczyć fotografie przed wilgocią i uszkodzeniem mechanicznym oddzielając je od szyby bądź plexi, a także nada zdjęciom głębi, tworząc niesamowity efekt 3D. Dodatkowo, tego typu zabieg pozwala skupić wzrok odbiorcy na zdjęciu, dzięki czemu świetnie sprawdza się w domowych galeriach.

Passe partout to także doskonały sposób, by wprowadzić dużą zmianę w wystroju mieszkania, bardzo niewielkim kosztem. Dzięki szerokiej ofercie kolorów oraz rozmiarów ramek passe partout, można dowolnie eksperymentować z formą, zmieniając położenie zdjęć, a także rozmiar i barwę ramek okalających fotografię.

Decydując się na passe partout w jasnych barwach możemy łatwo rozjaśnić zdjęcie, nadając mu więcej światła. Z kolei wybierając ciemne ramki możemy wydobyć głębię fotografii. Zabieg ten sprawdza się zwłaszcza w przypadku zdjęć przedstawiających krajobraz, dzięki czemu staje się on bardziej trójwymiarowy.

Doskonałym pomysłem może być także eksperymentowanie z jaskrawymi barwami passe partout, które dodadzą nieco koloru zwykłym zdjęciom. To z kolei doskonały sposób na wyeksponowanie fotografii utrzymanych w czarno-białym klimacie, ale także w przypadku, gdy zależy nam na ożywieniu ściany w mieszkaniu i przyciągnięciu oczu widza.

Korzystne ceny
Najwyższa jakość
Szybka dostawa
Bezpieczne zakupy
Przyjazna obsługa

2020 © aluramy.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Sklep internetowy Shoper.pl

Powered by:veneo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium